روشن نگه داشتن چراغ های LED

آیا روشن نگه داشتن چراغ های LED در تمام شب صحیح است؟

فهرست مطالب

آیا روشن نگه داشتن چراغ های LED در تمام شب صحیح است؟

روشن نگه داشتن چراغ های LED کاملاً پرهزینه نیست، اما با این وجود در صورتحساب انرژی سالانه شما تاثیر قابل توجهی دارد.

نگه داشتن 45 چراغ LED روشن در سر کارتان، 180 دلار اضافی در سال برای شما خرج برمیدارد.

این بدان معناست که اگر هنگام ترک آن سوئیچ ها را خاموش کنید، می توانید برای عضویت سالانه در سالن ورزشی به اندازه کافی پس انداز داشته باشید.

آیا روشن گذاشتن چراغ های LED به مدت یک هفته ایمن است؟

خوشبختانه، چون لمس کردن آنها خنک است و به مرور زمان کم نور می شوند، چراغ های LED این خطرات را ایجاد نمی کنند. با توجه به این موضوع، بهتر است چراغ های LED خود را در شب خاموش کنید تا ترانسفورماتور (مبدل) وقت داشته باشد خنک شود و از خطر گرم شدن بیش از حد جلوگیری کند.

آیا بهتر است چراغ های LED روشن بمانند؟

چراغ های فلورسنت وقتی روشن می شوند، قدرت کمی از خود نشان می دهند، اما این میزان به طور قابل توجهی کمتر از میزان صرفه جویی در هنگام خاموش شدن است. قبلاً اینگونه بود که روشن کردن مجدد آنها عمرشان را کوتاهتر می کرد، اما بازهم این مهم نیست. همیشه بهتر است که چراغ های مدرن را بیش از یک دقیقه خاموش کنید.

آیا روشن گذاشتن چراغ در شب می تواند باعث آتش سوزی شود؟

روش گذاشتن چراغ ها در هنگام رفتن علاوه بر خطر آتش سوزی باعث افزایش قبض برق نیز می شود. لامپ ها می توانند بسیار داغ شوند و در صورت عدم استفاده صحیح می توانند آتش را شعله ور کنند. این کار باعث آتش سوزی های زیادی شد زیرا حباب چراغ ها از پلاستیک ساخته شده بودند.

چه مدت می توانید چراغ های نوار LED را روشن بگذارید؟

حدود شش سال

آیا روشن نگه داشتن چراغ های درخت کریسمس در تمام طول شب مشکلی ندارد؟

اگرچه CPSC توصیه نمی کند چراغ های کریسمس خود را یک شب تمام روشن بگذارید، برنامه تلویزیونی MythBusters تصمیم گرفت این سوال را مطرح کند که آیا روشن گذاشتن چراغ های کریسمس یک شب روی درخت شما می تواند باعث آتش سوزی شود یا خیر و آن را آزمایش کنید. تنها پس از گذشت 40 دقیقه، درخت تا 225 درجه گرم می شود.

چه مدت می توانم چراغ های LED را روشن بگذارم؟

عمر بسیاری از LED ها تا 50،000 ساعت است.  این تقریباً 50 برابر یک لامپ رشته ای معمولی، 20-25 بار بیشتر از یک هالوژن معمولی و 8-10 برابر بیشتر از CFL معمولی است. با استفاده از 12 ساعت در روز، یک لامپ 50،000 بیش از 11 سال دوام می آورد.

آیا هزینه مصرف برق هنگام روشن گذاشتن چراغ در تمام شب گران می شود؟

یک لامپ رشته ای “معمولی” در هر ساعت حدود 0.75 سنت هزینه دارد و LED ها یا CFL ها فقط یک ششم آن هزینه می کنند – بنابراین چراغ ها را روشن بگذارید (شبانه یا در طول روز در محل کار خود، بگویید هر دو حدود 8 ساعت هستند) برای یک نور معمولی تقریباً 6 سنت و برای لامپ های مدرن کمی بیش از 1 سنت هزینه می کنید.

چراغ های LED چه معایبی دارند؟

بر اساس تحقیقات جدید، چراغ های LED سازگار با محیط زیست ممکن است به چشمان شما آسیب برسانند.  با انجام یک بررسی مشخص شد که قرار گرفتن در معرض نورهای LED می تواند صدمات جبران ناپذیری به شبکیه چشم انسان وارد کند. یک بررسی اسپانیایی نشان داده است که نوری که توسط لامپ های LED ساطع می شود می تواند به سلول های شبکیه آسیب برساند.

آیا روشن و خاموش شدن چراغ های LED عمر آنها را کوتاه می کند؟

عمر و عملکرد یک دیود ساطع کننده نور (LED) با روشن و خاموش شدن آن تحت تأثیر قرار نمی گیرد. با بیشتر روشن و خاموش کردن لامپهای فلورسنت عمر آنها کوتاه می شود، در حالیکه این کار در لامپ های LED هیچ تاثیری منفی بر طول عمر آن ها ندارد. این ویژگی به LED ها چندین مزیت بارز در عملکرد آن ها می دهد.

آیا روشن گذاشتن لامپ در طول شب خطرناک است؟

چون مردم هنگام بیدار شدن گیج می شوند، روشن کردن چراغ در تمام شب بی خطر است. لامپ های کم انرژی معادل یک لامپ 20 واتی روشن می کنند.

آیا چراغ های LED در برابر آتش ایمن هستند؟

بیایید نگاهی بیندازیم که چرا بعید است یک لامپ LED بیش از حد گرم شود و باعث آتش سوزی شود و اینکه برای به حداقل رساندن خطر آتش سوزی الکتریکی چه کاری می توانید انجام دهید. لامپ های LED ممکن است در هنگام لمس داغ باشند، اما در هیچ کجا به اندازه لامپ های CFL ، هالوژن یا رشته ای گرم نیستند.

چراغ های LED گرمترند؟

LED های روشنایی با قدرت بالا نسبت به رشته ای گرم که در لامپ های نسل قبلی استفاده می شود، در دمای بسیار کمتری نور تولید می کنند. گرمترین سطح خارجی یک لامپ LED اغلب نیمی از دمای روشنایی برابر لامپ رشته ای یا هالوژن است و حدود 20٪ سردتر از لامپ های CFL است.(+)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *