آیا می توانم لامپ های رشته ای یا هالوژنی خود را با لامپ های LED جایگزین کنم؟

آیا می توانم لامپ های رشته ای یا هالوژنی خود را با لامپ های LED جایگزین کنم؟

فهرست مطالب

آیا می توانم لامپ های رشته ای یا هالوژنی خود را با لامپ های LED جایگزین کنم؟

بله، در بسیاری از موارد، می توانید لامپ های خود را به صورت جداگانه و تک تک تعویض کنید. شما را در مهمترین مراحل برای انتخاب لامپهای LED جایگزین برای اتصالات متداول راهنمایی می کنیم. اگر لامپ های شما به ولتاژ دیگری غیر از 230 ولت معمول نیاز دارند، برخی از اصول باید در نظر گرفته شوند.

جایگزینی لامپ های رشته ای یا هالوژن موجود با لامپ های LED با دوام مزایای بی شماری دارد. شما از عملکرد نور بهتری برخوردار هستید و از مصرف انرژی بسیار کم بهره مند می شوید. علاوه بر این، LED ها می توانند تمام رنگ های نور سفید را کنترل کنند، بنابراین نور گرم و مایل به زرد از لامپ های هالوژن کاملاً در دسترس است!

  1. کدام اتصالات لامپ را دارید؟

پایه اتصالات یا لامپ بخشی از لامپ است که در نگهدارنده دستگاه روشنایی قرار می گیرد. بعضی از لامپ ها دارای یک نخ پیچ هستند که به شما امکان می دهد لامپ را در نگهدارنده لامپ پیچ کنید (به عنوان مثال E27). لامپ های دیگر دارای دو پایه کوچک در پایین هستند (به عنوان مثال GU10)، جایی که شما باید لامپ را یک چهارم بچرخانید تا آن را در نگهدارنده ثابت کنید.

از آنجا که E27 و GU10 عموماً بیشترین استفاده از اتصالات لامپ هستند، لامپ های LED جایگزین را برای این شرایط ارائه می دهیم. . لامپهای E27 و نورافکنهای GU10 همیشه با 230 ولت کار می کنند و در بیشتر موارد، می توانند جداگانه تعویض شوند.

معمولاً در مورد لامپ های E27، لامپ های کلاسیک یا کروی انتخاب می شوند. اگر لامپ به خودی خود قابل مشاهده است و بخش تزئینی شما روشن است، لامپ های ادیسون و گلوب گزینه جذابی هستند.

در مورد GU10، شکل کلاسیک (QPAR51) رایج ترین است.

آیا اتصالات متفاوتی دارید و مطمئن نیستید از کدام لامپ های LED می توان یا نمی توان برای این کار استفاده کرد؟ لطفا با خدمات مشتری ما تماس بگیرید، آنها محدوده داخل را می دانند. همچنین می توانید اطلاعات بیشتر در مورد اتصالات مختلف لامپ را در وبلاگ ما بخوانید.

  1.  آیا می خواهید لامپ ها را کم نور کنید؟

تنظیم شدت نور متناسب با نیازهای لحظه ای در اکثر فضاهای چند منظوره نیاز ی اساسی است. به عنوان مثال، برای کار در دفتر بیشتر از یک مهمانی شام دنج، نیاز به نور بیشتری دارید. برای هر لامپ در وب سایت ما، مشخصات فنی مشخص می کند که آیا می توان آن را کم نور کرد یا نه. اگر این مورد برای شما لازم است، حتماً به درستی بررسی کنید.

  1. درجه حرارت رنگ (رنگ روشن) را انتخاب کنید

در حال حاضر، فناوری LED به اندازه کافی پیشرفت کرده است تا بتواند از پس تمام نورهای سفید برآید. لامپ های LED می توانند نور سفید گرم (2800 تا 3000 کلوین) و همچنین نور سرد (4500 کلوین) را ساطع کنند. در مقابل، لامپ های هالوژن و رشته ای به دمای نور سفید گرم محدود می شوند.

غالباً اطلاعاتی که برای لامپ LED ارائه می شود به طور خاص دمای رنگ لامپ را ذکر می کند. اگر این مورد ذکر نشده باشد، می توانید این اطلاعات را از جدول کلوین بر اساس جدول زیر استخراج کنید.

4- میزان خروجی نور مورد نیاز را تعیین کنید

مردم اغلب به وات نگاه می کنند تا میزان نوری که توسط لامپ ساطع می شود را استنباط کنند. اما وات در واقع یک واحد مصرف انرژی است و نه نور خروجی.

لامپ های LED در مقایسه با لامپ های هالوژن یا رشته ای از نظر مصرف وات بسیار کارآمد هستند. میزان خروجی نور لامپ LED نیز بسیار بیشتر است. لامپ LED می تواند به اندازه لامپ هالوژن با مصرف وات پنج برابر کمتر نور تأمین کند. معمولاً بسته بندی لامپ های ال ای دی نشانگر نسبتاً دقیق وات معادل آن است. علاوه بر این، لامپ های LED مختلف اغلب از نظر مقدار نور در هر وات متفاوت هستند، به همین دلیل وات بهترین مرجع نیست.

برای مقایسه میزان خروجی نور از منابع مختلف نور، بهتر است مقدار لومن را در نظر بگیرید. لومن واحد شار نوری است، یعنی مقدار کل نوری که توسط یک منبع نور ساطع می شود. شما باید بسته به هدف مورد نظر در یک اتاق، نور خروجی لامپ LED را انتخاب کنید.

  1. انتخاب زاویه باز برای نورافکن ها

نورافکن ها همیشه دارای مشخصات زاویه باز هستند. زاویه باز بودن میزان توزیع نور توسط منبع نور را نشان می دهد. هرچه زاویه باز کمتر باشد، خروجی نور بیشتر جهت یافته و متمرکز است. از زاویه های باز کوچک معمولاً برای روشنایی تاکیدی استفاده می شود، در حالی که زاویه بازشو بزرگتر برای نورپردازی عمومی مناسب تر است.(+).

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *