انتخاب بهترین لامپ LED  برای اتاق

فهرست مطالب

انتخاب بهترین لامپ LED  برای اتاق

سبک تمام اتاق های خانه با هم متفاوت است.

احتمالاً شنیده اید که نور خورشید به ما انرژی می دهد، اما آیا می دانید لامپ ها نیز به همان روش کار می کنند؟ لامپهایی که امواج نور آبی منتشر می کنند، سروتونین تولید می کنند که باعث تمرکز، بیداری و هوشیاری می شود. لامپهایی که امواج نور آبی ساطع نمی کنند، به مغز ما امکان تولید ملاتونین را می دهد که باعث آرامش، خواب آلودگی و آمادگی برای یک خواب خوب در شب می شود.

  • لامپ هایی با دمای پایین نور سفید-گرم تولید می کنند، شبیه آتش، در حالی که لامپ هایی با دمای متوسط نور سفید-خنثی تولید می کنند، و لامپ هایی با درجه حرارت بالاتر نور سفید-خنک ایجاد می کنند مانند نور روز.
  • اندازه گیری میزان روشنایی یک لامپ با وات، تصوری غلط و رایج است. وات در واقع میزان مصرف انرژی را اندازه گیری می کند، در حالی که لومنس میزان روشنایی را اندازه گیری می کند.

 

روشنایی LED برای استفاده در اتاق خواب

در اتاق خواب هایمان، اکثرا دوست داریم جو آسوده و آرام همراه با سکوت باشد. اجتناب از امواج نور آبی در اتاق خواب باعث می شود که ریتم شبانه روزی شما نتواند نور اتاق خواب شما را با نور طبیعی بیرون اشتباه بگیرد. و این اجازه را می دهد تا مغز شما ملاتونین مورد نیاز برای یک خواب راحت را تولید کند. آیا شما در هنگام شب به مطالعه می پردازید؟ اگر چراغ مطالعه روی تخت خواب دارید و یا قصد خرید آن را دارید، رنگ های ملایم آبی یا خنثی برای خواندن وسایل خاص بهتر است، زیرا رنگ سفید سرد باعث ایجاد تضاد زیاد در صفحه می شود.

سطح روشنایی پیشنهادی: 1,500  تا 4,000 لومن

دمای رنگ پیشنهادی: 2700-3000K

روشنایی LED برای استفاده در دفتر کار خانه

هنگام روشنایی یک دفتر کار در منزل، می خواهیم اطمینان حاصل کنیم که چراغ ها توانایی ما برای فعال بودن در فضای ارائه شده را به حداکثر می رسانند. قرار دادن چراغ های سفید و خنک در محل کار که تقلیدی از نور روز است باعث افزایش تولید سروتونین می شود تا شما را متمرکز، هوشیار و با انرژی نگه دارد. حتماً مکانی را انتخاب کنید که در صفحه رایانه شما تابش نور خیره کننده ی ناخواسته ای را ایجاد نکند. همچنین ممکن است بخواهید چراغ های رومیزی LED را در نظر بگیرید که دارای نورپردازی عالی و توانایی تغییر دمای رنگ طبق خواسته شما باشند.

سطح روشنایی پیشنهادی –  6000 تا 3000 لومن

دمای رنگ پیشنهادی: 3000-5000K

روشنایی LED برای استفاده در اتاق نشیمن

اتاق نشیمن مکانی دلنشین برای نشستن مهمانان، سرگرمی یا لم دادن و استراحت است. چه در حال تماشای فیلم هستید ، چه در حال گپ زدن با دوستان، داشتن ترکیبی از منابع نور در اتاق نشیمن برای سازگاری با هر موقعیتی که باشد مهم است. مانند اتاق خواب، خوب است که از لامپهای ساطع کننده نور آبی که باعث ایجاد سروتونین می شوند و به ما انرژی می دهند، خودداری کنیم. لامپ های قابل تنظیم را می توان بر روی دیوار ها نصب کرد تا آثار هنری، عکس های خانوادگی را روشن کنند و یا به سادگی می توانند تابش خیره کننده در تلویزیون را کاهش دهند. قرار دادن لامپ های نور افکن در دیوارها یا سقف ها نیز یک روش عالی برای از بین بردن سایه های ناخواسته است. لامپ های 3 طرفه LED جدید در هر سه لامپ رومیزی که می توانید در اتاق نشیمن خود داشته باشید قابل استفاده هستند.

سطح روشنایی پیشنهادی – 1500 تا 3000 لومن

دمای رنگ پیشنهادی: 2200-3000K

روشنایی LED برای استفاده در اتاق ناهار خوری

هنگام صرف یک وعده غذایی خوب با خانواده یا مهمانان، نمی خواهیم نور بیش از حد روشن و ناپسند باشد و مطمئناً نمی خواهیم نور آن چنان کم باشد که خوابمان ببرد. چه یک میان وعده بعد از ظهر باشد یا یک شام دیر هنگام، چراغ قابل تنظیم در سقف، روشنایی مناسبی را در هر زمان از روز فراهم  می کند. برای اتاق غذاخوری نورهای نرم و خنثی را پیشنهاد می کنیم که محیطی عالی را ایجاد می کنند. همچنین، لامپ های LED را برای وسایل لوستر که معمولاً در اتاق ناهار خوری استفاده می شود، در نظر بگیرید، اکنون لامپ های لوستر LED رنگ و نور زیبایی را ارائه می دهند.

سطح روشنایی پیشنهادی – 3000 تا 6000 لومن

دمای رنگ پیشنهادی: 2200-3000K

روشنایی LED برای استفاده در آشپزخانه

آشپزخانه در اصل یک فضای کاری است. بسیاری از ما صبحمان را در آشپزخانه شروع می کنیم، بنابراین لامپ های  نور آبی روی پیشخوان ها به شما کمک می کنند هنگام آماده سازی صبحانه هوشیار و بیدار شوید. اگر در آشپزخانه خود میز نیز دارید، یک چراغ قابل تنظیم در سقف با دمای رنگ گرمتر می تواند محیط خوبی را برای تعادل چراغ های آبی روشنتر روی میزهای آشپزخانه ایجاد کند. آشپزخانه ها همچنین می توانند از نور بالای سر استفاده کنند که می تواند از لامپ های LED BR یا کیت های مقاوم سازی توکار بهره مند شود.

سطح روشنایی پیشنهادی – 4000 تا 8000 لومن

دمای رنگ پیشنهادی: 2700-5000K

روشنایی LED برای استفاده در حمام

قبل از رفتن به مدرسه یا محل کار، اکثرا با دیدن آینه دستشویی آماده می شویم. در حالت ایده آل، می خواهیم نور بیش از سقف از اطراف آینه باشد. با استفاده از چراغ های روشن اطمینان حاصل خواهیم کرد که اصلاح لکه را از دست نخواهیم داد یا آرایش خود را بهم ریخته ایم. از آنجا که بسیاری از ما روز را با دوش گرفتن شروع می کنیم، قرار دادن یک وسیله مقاوم سازی با سطح بالا برای نصب در دوش روش خوبی برای شروع بیدار شدن از خواب قبل از مقابله با روز جاری است. برای روشنایی وسایل متداول در بالا و یا اطراف آینه از لامپ های بزرگتر به سبک حباب استفاده کنید.

سطح روشنایی پیشنهادی – 4000 تا 8000 لومن

دمای رنگ پیشنهادی: 3000-5000K(+)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *