انتخاب لامپ مناسب برای سلامتی چشم های شما

انتخاب لامپ مناسب برای سلامتی چشم های شما

فهرست مطالب

انتخاب لامپ مناسب برای سلامتی چشم های شما

به نظر می رسد که لامپ هایی که در اکثر مشاغل، مدارس و ساختمان های اداری استفاده می شود می تواند به سلامت چشم شما آسیب برساند. دانشگاه ملی استرالیا دریافت که بیش از 45 ساعت در هفته قرار گرفتن در معرض لامپهای “خنک” یا “سفید روشن” چشم شما را در معرض خطر بسیاری از مسائل بهداشتی مانند آب مروارید و ناخنک قرار می دهد.

دلیل این که این لامپ ها برای چشم شما بسیار مضر هستند این است که مقدار زیادی اشعه ماورا بنفش منتشر می کنند. با گذشت زمان، قرار گرفتن در معرض بیش از حد می تواند منجر به آسیب برگشت ناپذیر چشم شود. گرچه ممکن است در کسب و کارهای محلی خود کنترل وضعیت لامپ را نداشته باشید، اما می توانید از چشمان خود در خانه یا محل کار محافظت کنید. در اینجا چند نکته وجود دارد که باید بخاطر بسپارید.

چه لامپ هایی را نباید بخرید

از خرید لامپهای کم مصرف “خنک” و “سفید روشن” خودداری کنید. این لامپ ها محبوب هستند زیرا بسیار مقرون به صرفه بوده و یافتن آنها آسان است. آنها کمی رنگ مایل به آبی دارند.

بهترین لامپ برای خرید برای چشم های شما

چندین لامپ دیگر وجود دارد که برای سلامتی چشم شما گزینه بهتری است، از جمله لامپ های رشته ای سنتی، لامپ های LED و لامپ های هالوژن. CFL های فلورسنت سفید و گرم می توانند جایگزین مناسبی باشند، اما می دانید که هنوز هم مقدار کمی اشعه ماورا بنفش ساطع می کنند. البته مقدار آن بسیار کمتر از لامپ های سنتی است.

قدم های دیگری که می توانید بردارید

استفاده از نور طبیعی در هر زمان ممکن عاقلانه است. اگر میز کار خود را نزدیک پنجره قرار دهید یا در طول روز پنجره های خانه خود را باز کنید این کار آسان است. شکی نیست که این نور برای چشم شما بهترین است و آفتاب طبیعی نیز به تقویت روحیه شما کمک می کند. نگران اشعه ماورا بنفش ناشی از نور خورشید نباشید، زیرا در بیشتر ساختمان های اداری و حتی خانه ها شیشه مقاوم در برابر اشعه ماورا UV بنفش نصب شده است.

هزینه کردن برای عینک های تخصصی روش دیگری برای محافظت از چشم است. عینک های مخصوصی نیز وجود دارد که می توانید اشعه ماورا بنفش را مسدود کنید و در داخل نیز از آن استفاده کنید.

سلامت چشم اغلب نادیده گرفته می شود، اما مهم است. حتی نمی فهمیم که چشمان ما در طول روز در معرض اشعه ماورا بنفش است، به همین دلیل بهتر است قدم های کوچک سالم برداریم. ممکن است بتوانید با شرکت خود صحبت کنید تا لامپهای فلورسنت آنها را با لامپهای LED جایگزین کند، و باعث صرفه جویی در هزینه، انرژی و محافظت از چشم کارمند می شود.(+)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *