انتخاب کلید و پریز

انتخاب کلید و پریز

فهرست مطالب

انتخاب کلید و پریز یکی از موارد تاثیر گذار در دکوراتیو و دیزاین خانه است، در سال های اخیر مدل‌ها، طرح‌ها و رنگ‌های مختلفی ارائه شده که برای هر سبک و دیزاین انتخاب های بی شماری را در اختیارتان قرار می دهد.

کلید های برق از اجزای اصلی روشنایی به شمار رفته و در هر اتاقی برای روشن کردن چراغ ها مورد استفاده قرار می گیرند. پریز های برق نیز نیاز ما به برق را در خانه تامین کرده و از جمله پرکاربردترین اجزای برقی در زندگی روزانه ما به شمار می روند. امروزه کلید و پریز برق ، نه تنها در فروشگاه های الکتریکی، بلکه در تمام فروشگاه های تجهیزات ساختمانی و یا فروشگاه های اینترنتی نیز به راحتی در دسترس بوده و در مدل ها و انتخاب های فراوان پیش روی ما قرار می گیرند.

انتخاب رنگ کلید و پریز

اگرچه بیشتر کلید و پریز ها به رنگ سفید هستند و با توجه به رنگ دیوار ها در کشور ما معمولا به رنگ سفید بسنده می کنیم، این انتخاب بیشتر به دلیل کم تر دیده شدن آن ها در پس زمینه سفید است و این مورد باعث شده تا اکثرا توجه چندانی به دیزاین کلید و پریز برق نداشته باشند.

بر خلاف این امر و با توجه به مدل ها و رنگ های فعلی می توان انتخاب هوشمندانه ای داشت، برای مثال در پس زمینه سفید کلید و پریز خاکستری و در پس زمینه کرم کلید و پریز مشکلی انتخاب مناسبی است، برای دکوراسیون فانتزی نیز با پس زمینه سفید، کلید و پریز آبی و طلایی و برای پس زمینه کرم، کلید و پریز قرمز و نقره ای مناسب هستند.

کلید و پریز محافظ دار

تقریبا بیشتر کلید و پریز ها دارای محافظ های خاص خود هستند اما اگر در خانه فرزند کوچک دارید حتما این نکته را در نظر بگیرید که تهیه کلید و پریز محافظت شده به زیبایی آن ها اولویت دارد، کلید و پریز همواره برای کودکان جذابیت دارد و با فرو کردن وسیله فلزی یا رسانا خطرات جانی آن ها را تهدید می کند، پس بهتر است قبل از خرید در صورتی که بچه کوچک داشته و یا حتی قصد بچه دار شدن دارید، این نکته را در نظر بگیرید.انتخاب کلید و پریز

تعداد و محل پریز ها در سرویس بهداشتی

در حمام، دستشویی و حتی آشپزخانه برای نصب پریز برق باید دقت بیشتری به خرج داده و احتیاط لازم را انجام دهید. در مکان هایی که با آب سر و کار دارید به هیچ عنوان نباید پریز ها در معرض تماس با آب قرار داشته باشند. به همین دلیل لازم است که پریز های برق در سرویس بهداشتی در ارتفاع بالاتری از روشویی قرار داده شوند. هم چنین لازم است که حتما از پریز های درب دار و محافظ دار برای این مکان ها استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *