دوربین مدار بسته گنبدی

دوربین مدار بسته گنبدی چیست؟

فهرست مطالب

دوربین مدار بسته گنبدی

دوربین مدار بسته گنبدی همان طور که نامش پیداست، ظاهری شبیه به گنبد دارد و به دلیل ظاهر گنبدی شکل آن به دوربین های دوم یا گنبدی معروف هستند، در این مقاله روشن صنعت به نحوه کار و انواع دوربین مدار بسته گنبدی می پردازیم.

این نوع یکی از رایج ترین دوربین های مداربسته می باشد که قابلیت نصب در داخل و خارج ساختمان را دارد و مهم ترین مزیت آن نسبت به سایر سیستم های مدار بسته ظاهر آن است، به دلیل طرح گنبدی و مشخص نبودن دوربین سبب می شود افرادی که مقابل آن هستند احساس کنند دوربین در حال دیدن آن هاست بنابراین به عنوان بازدارنده خوبی در نظر گرفته می شود و تقریبا تشخیص جهت دوربین غیر ممکن است.

دوربین های گنبدی بیشتر در بانک ها و موسسات مالی استفاده می شوند اما برای محیط های مانند دانشگاه،داخل منازل و رستوران ها نیز بسیار مناسب هستند.

انواع دوربین مدار بسته گنبدی

دوربین های مداربسته دام دارای دو مدل بی سیم و سیم دار می باشند، مدل بی سیم این دوربین از طریق شبکه وای فای سیگنال های ویدیویی را ارسال می کنند و نسبت به مدل سیم دار که از طریق کابل های CAT5 یا CAT6 این عمل را انجام می دهند مناسب تر می باشند.

دوربین های گنبدی دارای چهار زیر مجموعه زیر هستند:

 1. دوربین گنبدی داخلی
 2. دوربین گنبدی خارجی
 3. دوربین گنبدی با دید در شب ( مادون قرمز )
 4. دوربین گنبدی ضد خراب کاری

دوربین مدار بسته گنبدی

دوربین گنبدی داخلی

مدل داخلی این دوربین دارای محافظی از جنس پلاستیک است که در برابر آب عملکرد مثبتی ندارند و به راحتی غیر فعال می شود، در صورتی که قصد استفاده از دوربین برای محیط های خارجی دارید از مرطوب نبودن و در معرض بارندگی نبودن آن اطمینان حاصل کنید.

دوربین گنبدی خارجی

برخلاف نوع داخلی دوربین های گنبدی، مدل خارجی آن بدنه ای از جنس پلی کربنات و پایه فلزی دارد و در مقابل آب و گرد و غبار مقاوم است، دوربین گنبدی خارجی را در محیط های داخلی نیز می توان استفاده کرد اما از لحاظ هزینه ای نسبت به مدل داخلی گران تر می باشند.دوربین مدار بسته گنبدی

دوربین گنبدی با دید در شب ( مادون قرمز )

مانند اکثر دوربین های دید در شب در دروبین دام مدل دید در شب از مادون قرمز استفاده می شود که در نور کم و محیط های تاریک تصاویر واضح تری را ثبت می کند.دوربین مدار بسته گنبدی

دوربین گنبدی ضد خراب کاری

مدل ضد خرابکاری این دوربین مزایایی مانند ضد انفجار، ضد آب، ضد دستکاری و ضد حباب (کدر نشدن شیشه) دارد و بیشتر در محیط های مانند بانک ها استفاده می شود. جنس بنده این دوربین نیز از پلی کربنات است و در صورت نصب صحیح باز کردن و دستکاری آن بدون ابزار مخصوص غیر ممکن است.

مزایای دوربین مدار بسته گنبدی

 • تنوع زیاد
 • زاویه گسترده
 • مقاوم و ضد ضربه
 • غیر قابل رویت
 • زیبایی ظاهری
 • نصب و راه اندازی آسان
 • نظارت ۲۴ ساعته

منبع: https://reolink.com/reasons-to-buy-and-use-dome-security-camera/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *