لایه های طراحی روشنایی

لایه های طراحی روشنایی

فهرست مطالب

لایه های طراحی روشنایی

بیشتر طراحان نورپردازی از نظر سه دسته اصلی روشنایی فکر می کنند:

  1. 1. نورپردازی عمومی یا محیطی

این موارد “عمومی” یا “محیط” نامیده می شوند زیرا به راحتی برای دیده شدن فضای داخلی استفاده می شوند. آنها نور کلی را برای یک فضا فراهم می کنند و گاهی اوقات برای اشاره به نور طبیعی یا نور موجود استفاده می شوند. نور عمومی / محیط را به عنوان نور طبیعی همراه با نوری که از نورهای معمولی اتاق می آید، در نظر بگیرید.

  1. 2. روشنایی موضعی

روشنایی وظیفه جهت دادن جزئیات بیشتر به اشیا و ایجاد عبور و مرور ایمن، روشنایی به سمت منطقه خاصی است. هر کاری با فاصله نزدیک مانند آشپزی ، خیاطی ، نقاشی و نوشتن باید دارای نور پردازی باشد – برای دیدن نقص بوم و لباس کافی است.

  1. روشنایی تاکیدی

نور تاکیدی برای “برجسته سازی” ویژگی ها و افزودن علاقه بصری به یک شی یا منطقه استفاده می شود. این چیز ویژه ای است که باعث می شود مردم “اوه” و “آه” کنند. از نورهای تاکیدی برای افزودن جذبه و تغییر حال و هوای اتاق استفاده کنید.

 

انواع وسایل روشنایی

برای آسان سازی طراحی روشنایی شما تقسیم بندی انواع وسایل روشنایی به چند دسته اصلی می تواند مفید باشد:

  1. چراغ های سطح

وسایل نصب شده روی سطح قابل مشاهده هستند و معمولاً در سطح سقف یا دیوار قرار دارند. آنها معمولاً در ورودی ها، راهروها و اتاق خواب ها استفاده می شوند.

  1. 2. چراغ های آویز

چراغ های آویز توسط سیم، کابل یا زنجیر از سقف آویزان می شوند. آنها معمولاً در اتاق های ناهار خوری و آشپزخانه به ویژه در خانه هایی با سقف های بالاتر یافت می شوند.

  1. چراغ های توکار

لامپ توکار معمولاً در یک حفره سقف پنهان شده است، بنابراین نمی توانید منبع نور را مستقیماً ببینید. این نوع روشنایی غیرمستقیم، معمولاً به صورت نور پس زمینه / نور رو به پایین، می تواند در هر اتاقی استفاده شود. فقط مراقب باشید هنگامیکه انواع مختلفی از منابع نور را بخواهید بیش از حد فراتر نروید.

  1. چراغ های ریلی

نورپردازی ریلی می تواند روشنایی زیادی را فراهم کند. چندین لامپ در یک مسیر وجود دارد که دارای چندین مدار و ولتاژ است. می توانید حالت آویز آن ها مانند چراغ های آویز سقفی یا نور نصب شده بر روی سطح را انتخاب کنید. تنوع، رنگ و سبک متنوع می تواند طاقت فرسا باشد ، بنابراین قبل از تصمیم نهایی با یک متخصص روشنایی صحبت کنید.

  1. چراغ های پرتابل

چراغ های قابل حمل همان چیزی هستند که انتظار دارید – قابل حمل باشند. آنها معمولاً توسط سیم خود به یک پریز برق متصل می شوند ، با این حال ، وسایل قابل حمل با باتری بیشتر و بیشتر محبوب می شوند. . چراغ های قابل حمل معمولاً برای میز و میز کنار تخت استفاده می شوند. . بعضی اوقات می توانید با افزودن بعضی از لامپ های کف به منطقه به ظاهری که می خواهید برسید. . کلید طراحی روشنایی داشتن انواع وسایل ، درجه حرارت رنگ و سبک است.

  1. 6. نورپردازی چشم انداز

ما در این مقاله بر نورپردازی چشم انداز (یا فضای باز) متمرکز نیستیم، اما باید بدانید که آنها به خودی خود یک دسته دیگر هستند. روشنایی منظره شامل چراغ های گلوله ای، چراغ های flood ، سنسورهای حرکتی، نورپردازی رو میزی، نورهای امنیتی و چراغ های well and wash است. از نورپردازی منظره گرفته تا نورپردازی امنیتی، هیلر الکتریک می تواند تمام جوانب نصب، تعمیر و نگهداری و تعمیر روشنایی فضای باز را کنترل کند.(+)

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *