3 اصل اساسی روشنایی و زمان استفاده از آنها

فهرست مطالب

3 اصل اساسی روشنایی و زمان استفاده از آنها

نور مناسب می تواند تأثیر بسزایی در احساس شما در یک فضا داشته باشد و هر فضایی ممکن است نیاز به انواع مختلف نور را داشته باشد. تنظیم نور مناسب، انواع مختلف نور را با هم ترکیب می کند تا فضایی دلنشین ایجاد کند که در آن بتوانید به راحتی کار و یا استراحت کنید. برای رسیدن به این هدف سه نوع روشنایی اساسی وجود دارد که باید آنها را در یک اتاق لایه بندی کنید:

روشنایی محیطی یا عمومی

روشنایی تاکیدی

روشنایی موضعی

بیایید نگاهی بهتر به این انواع مختلف بیندازیم:

روشنایی عمومی / محیطی

نور محیطی یا عمومی بخشی ضروری در هر طرح روشنایی خوبی است زیرا درخشش کلی اتاق را فراهم می کند. نورپردازی محیطی علاوه بر تنظیم صدا برای فضا، نور کافی را برای حرکت راحت و ایمن در اطراف ایجاد می کند. در بعضی موارد، می تواند به عنوان روشنایی موضعی نیز دو برابر شود.

نورپردازی محیطی معمولاً با استفاده از چراغ های سقفی مانند چراغ های برجسته توکار، چراغ های ریلی، لوسترها و سایر لامپ های سقفی یا چراغ های مستقل مانند لامپ های زمینی و رومیزی ایجاد می شود.

برای داشتن ظاهری و احساسی دلنشین، LED هایی با دمای رنگ گرمتر انتخاب کنید. محصولات ما را مرور کنید:

{محصولات}

روشنایی تاکیدی

با طراحی، نور تاکیدی یک نقطه کانونی ایجاد می کند. این بنا با افزودن ابعاد بر نور محیط یک اتاق بنا می شود و می تواند برای جلب توجه به یک ویژگی، مانند یک قطعه از کار هنری یا یک گیاه، یا برجسته کردن یک عنصر طراحی منحصر به فرد، مانند بافت دیوار یا پیچ و خم تزئینات، مورد استفاده قرار گیرد.

برای افزودن نمایش و چشمگیری به طور موثر، نور تاکیدی باید حداقل سه برابر بیشتر از بقیه اتاق نور را به سمت نقطه کانونی هدایت کند. وقتی نور به خوبی انجام شد، توجه شما را به جسم یا ویژگی جلب می کند بدون اینکه توجه شما را به نحوه روشن شدن جلب کند. این امر معمولاً از طریق روشنایی ریلی و توکار یا چراغ های دیواری مانند چراغهای تصویری و دیوارکوب ها انجام می شود که می توان آنها را در جهت زاویه دید و جهت ایجاد کانون توجه هدایت کرد.

هنگام روشن کردن آثار هنری، بهتر است از LED استفاده کنید. آنها اشعه ماورا بنفش ساطع نمی کنند و تقریباً هیچ گرمایی نمی دهند، اطمینان حاصل کنید که نقاشی یا عکس شما با گذشت زمان آسیب نمی بیند. در انتخاب LED های ما جستجو کنید تا یک لامپ پیدا کنید که با خیال راحت آثار هنری شما را روشن می کند.

روشنایی

روشنایی موضعی برای کمک به شما در انجام یک موضع در نظر گرفته شده است – حدس زده اید – ! این نوع روشنایی به صورت محلی است و می تواند توسط انواع مختلفی از منابع تهیه شود، به شما این امکان را می دهد تا نور را برای فضای کار یا منطقه انتخاب شده تنظیم کرده و متناسب با نیازهای خود آن را روشن یا تیره کنید. روشنایی موضعی برای کار باید نور را کاهش دهد و باید به اندازه کافی روشن باشد تا از خستگی چشم جلوگیری کند، و آن را برای فعالیت هایی مانند خواندن، آشپزی، کاردستی و سرگرمی، مطالعه و کار ایده آل کند.

فاکتورهای مختلفی برای انتخاب روشنایی موضعی مناسب وجود دارد، از جمله اینکه برای چه فعالیت یا کاری به آن نیاز دارید و حتی سن شما. هرچه فرد پیرتر می شود، به نور بیشتری احتیاج دارد و نسبت به تابش خیره کننده حساسیت بیشتری پیدا می کند و باعث می شود نورپردازی با کیفیت خوب از اهمیت بیشتری برخوردار شود. بسته به این عوامل، یک چراغ موضعی مناسب باید حدود 269 تا 1076 لومن یا 40 تا 100 وات را به یک فضای کار تأمین کند.

این روشنایی را می توان با استفاده از منابع مختلف نور، از جمله چراغ های سقفی مانند توکار یا روشنایی ریلی، و همچنین چراغ های رومیزی کاری ایجاد کرد. لامپ های مخصوص موضعی باید قابل تنظیم یا زاویه دار باشند تا نور چراغ را از چشم شما دور نگه دارند. آنها همچنین باید در کنار کار شما قرار بگیرند تا تابش خیره کننده را کاهش دهند و سایه ها را محدود کنند.

لامپ های هالوژن برای روشنایی موضعی به خوبی کار می کنند زیرا نور سفید مشابه نور روز تولید می کنند و انرژی کمتری نسبت به لامپ های رشته ای دارند. یک لامپ هالوژن پیدا کنید.

لامپ های LED یکی دیگر از گزینه های خوب است زیرا آنها نوری مستقیم و روشن تولید می کنند که هنگام کار طولانی مدت داغ نخواهد شد. انتخاب لامپ های رشته ای LED و LED ما را خریداری کنید.

(محصولات)

روشنایی

چه اتاق خواب خود را روشن کنید و چه دفتر کار، گنجاندن هر سه نوع نورپردازی در طرح روشنایی شما می تواند به شما در ایجاد فضای ایده آل در هر اتاق کمک کند.(+)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *